خدمات تولید نرم‌افزار سفارش مشتری


خدمات تولید نرم‌افزار سفارش مشتری 
لباسی اندازه تن شما!

 

فناوری اطلاعات بدون شک تحولات گسترده‌ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری به گونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است. جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است. گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.

فناوری اطلاعات انقلاب بزرگی در زمینه‌های مختلف داشته از جمله در صنعت، علوم پزشکی، تجارت و کسب و کارها، علوم، خدمات دولت‌ها، رسانه‌ها، آموزش، مخابرات و ارتباطات، ارتش، ادارات، فناوری‌های، بانک داری، بازی‌های ویدئویی. نرم‌افزار موتور محرکه هر نوع کاربرد مبتنی بر فناوری اطلاعات است. بدون استفاده از نرم‌افزار مناسب استفاده از فناوری اطلاعات غیر ممکن است.

برای خیلی از کاربردها نرم‌افزارهای مشخصی وجود دارد که به خوبی نیازمندی‌های آن کاربرد را پوشش می‌دهد. بعضی کاربردهای دیگر نیز وجود دارند که نرم‌افزاری نزدیک به آن کاربرد وجود دارد که با کمی اغماض می‌توان از آن استفاده کرد یا تغییرات کوچکی در آن اعمال کرد. اما همیشه هم این طور نیست. کاربردهای زیادی وجود دارند که هیچ کدام از نرم‌افزارهای موجود نمی‌توانند نیازمندی‌های آن را پوشش دهند. اینجاست که نیاز به یک «نرم‌افزار سفارش مشتری» به وجود می‌آید.

نرم‌افزار سفارش مشتری نرم‌افزاری است که صرفاً و اختصاصاً برای یک مشتری خاص و با توجه به نیازمندی‌های خاص او توسعه داده شده و تولید گردیده است. نرم‌افزار سفارش مشتری مثل سفارش دادن کت و شلوار به خیاط خانه است. همان طور که کت و شلوار دقیقاً به اندازه و قواره بدن شما دوخته می‌شود، نرم‌افزار سفارش مشتری نیز دقیقاً طوری تولید می‌گردد که همه جوانب کاربرد شما را در نظر گرفته و هیچ چیزی کمتر یا بیشتر از آن نباشد. مشتریان در چنین حالتی به طور کامل در جریان روند تولید نرم‌افزار قرار گرفته و از همه مراحل آن از نیازسنجی گرفته تا طراحی و تولید و استقرار و پشتیبانی کسب اطلاع می‌نمایند.

شرکت پرشیا شبکه این افتخار را دارد که به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح تولید کننده نرم‌افزارهای سفارش مشتری خصوصاً در حوزه پزشکی و مهندسی پزشکی به جامعه فناوری اطلاعات ایران خدمت‌رسانی کند. این شرکت بیش از ۱۲ سال (از سال ۱۳۸۱) سابقه و تجربه در این امر دارد و در این راه از همکاری متخصصین و مشاورینی مجرب بهره‌مند است. جهت مشاهده مشتری‌ها و سوابق کاری مربوطه لطفاً به دیگر اطلاعات موجود در سایت مراجعه فرمایید.

فرایند تولید یک نرم‌افزار سفارش مشتری از نیازسنجی و تهیه Proposal شروع می‌شود، سپس مرحله تحلیل و طراحی و انتخاب معماری آغاز می‌شود. پس از آن تیم تولید تشکیل شده و فناوری‌های متناسب پروژه انتخاب می‌گردند. در ادامه به روش مدیریت پروژه «اسکرام» کلیه بخش‌های نرم‌افزار به قطعات متناسبی تشکیل شده و یک فهرست از آنها تهیه می‌گردد. اعضای تیم تولید در چندین دوره زمانی دو هفته‌ای تک تک قطعات را تولید کرده و در کنار هم قرار می‌دهند. در این حین مشتری به طور متناوب در جریان قطعات تولید شده قرار گرفته و نظر وی اخذ می‌گردد. وقتی که تولید همه قطعات پایان پذیرفت مرحله استقرار نرم‌افزار در محل مشتری آغاز می‌گردد. لازم به ذکر است که تست نرم‌افزار هم زمان با تولید بخش‌های مختلف آن انجام می‌گردد. پس از تکمیل مرحله استقرار شامل نصب، آموزش و تبدیل اطلاعات قبلی آخرین مرحله کار که مرحله پشتیبانی است شروع می‌شود. در فرایند پشتیبانی سعی بر این است که مشتری هیچ وقت در تقابل با مشکلات ناشی از نرم‌افزار تنها نماند و همیشه مشکلاتش در کمترین زمان ممکن برطرف شود. مرحله پشتیبانی معمولاً طولانی بوده و ممکن است تا چندین سال ادامه پیدا کند.

تیم تولید نرم‌افزار شرکت پرشیا شبکه از بهترین، مناسب‌ترین و به روزترین فناوری‌ها، ابزارها و زبان‌های برنامه‌نویسی استفاده می‌نماید. در بیشتر پروژه‌ها از فناوری‌ها مایکروسافتی مثل ویندوز و دات‌نت استفاده می‌شود. ابزارهای اتوماسیون تولید نرم‌افزار مثل bug tracking، سورس کنترل، continuous integration از ضروریات روزمره به حساب می‌آیند.


نظرات مشتریان ما